مقالات
تبدیل پلاستیک ها به محصولات ارزشمند
محققین راهی یافته‌اند که طی آن پلاستیک‌های کم ارزش را به محصولات مایع ارزشمندی مانند روغن موتور، روان‌کننده‌ی صنعتی، شوینده و حتی مواد آرایشی و بهداشتی تبدیل می‌کنند. این روش حتی راهکارهای کنونی بازیافت را نیز بهبود می‌بخشد.
افزودن بحران کرونا به بند فورس‌ماژور قراردادها
رییس اتاق بازرگانی تهران، در نامه‌ای به رییس‌جمهوری، پیشنهاد کرد مساله کرونا در قراردادها به‌ویژه در حوزه تولید و خدمات فنی و مهندسی، از ابتدای اسفند ماه 98 شرایط فورس ماژور در نظر گیرد.
حمایت از صنایع کوچک با تدوین لایحه حمایت قضایی و حقوقی از فاکتور رسمی
نپرداختن به بعضی از امور مهم و حائز اهمیت موجب خواهد شد تا روزی از روزهای سال به یک امر اختصاص یابد . یکی از این روزها روز ملی صنایع کوچک است. ۲۱  مرداد روز ملی صنایع کوچک ، فرصتی را فراهم می سازد به این مهم که اصولا”  در بقیه روزهای سال مورد توجه قرار نمی گیرد ، بیشتر پرداخته شود . اهمیت صنایع کوچک هنگامی هویدا می گردد که سود و زیان یا فایده و هزینه این صنایع با صنایع بزرگ مورد مقایسه و ارزیابی قرار گیرد
نقش سازنده دانشگاه‌ها در فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست
هوشنگ انوشیروانی صنعتگر دوستدار محیط زیست در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در هفته منابع طبیعی گفت: دانشگاه ها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست می توانند نقش سازنده ای داشته باشند.
شورای امنیت کشور، پیگیر مشکلات ارزی واحدهای تولیدی شد
به گزارش اینپیا، با توجه به اینکه برخی واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در تامین ارز برای واردات مواد اولیه دچار مشکل شده‌اند و امکان توقف فعالیت و تعطیلی، تعدیل و بیکاری کارگران آنها وجود دارد، شورای امنیت کشور در پی یافتن راهکار حل این مشکلات است. این شورا با ارسال نامه‌ای به تشکل‌های اقتصادی خواستار فهرستی از واحدهای تولیدی با شرایط فوق شده است.    
خارجی‌ها سهم پلاستیک ایران را خوردند!
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون گفت: با وجود اینکه مواد اولیه پلاستیک در بورس کیلویی ۵۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده، در بازار آزاد حتی با قیمت کیلویی ۱۰ هزار تومان هم محصولی برای خرید وجود ندارد و این در حالی است که مواد اولیه تولید محصولات پلاستیکی و پلیمری با قیمت ارزان‌تری نسبت به بازار داخلی به بازارهای صادراتی، ارسال می‌شود.
نخستین كارخانه تولید نایلكس سازگار با محیط زیست
مدیر کل محیط زیست استان مرکزی در حاشیه افتتاح این واحد صنعتی گفت: حدود 60 تا 70درصد از پسماندهای شهری ترکیبات پلاستیکی دارند و این ترکیبات حدود 300 سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند. ˈامیر انصاریˈ که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: با استفاده از این فن آوری مدت زمان تجزیه نایلکس ها از حدود 100 تا 200 سال به دو تا سه سال کاهش می یابد که باقیمانده این نوع پلاستیک در محیط به اکسیژن و هیدروژن که در فتوسنتز گیاهان نقش دارد، تبدیل می شود
تماس با ما
آدرس : تهران ، سعادت آباد ، بلوار فرهنگ ، خیابان معارف ، خیابان آبشار ، پلاک 3 ، ساختمان بیژن ، طبقه 5 ، واحد 20
کد پستی : 1997746445
تلفن : 88688884 -  26740508  -  26740509
فکس : 22065316
ایمیل : info@daraplast.ir
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دارا پلاستیک غرب می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح